Загальні рекомендації батькам

Рекомендації батькам щодо підвищення адаптації першокласників

/Files/images/батькам першокласника.jpg

Рекомендації батькам з успішної адаптації п`ятикласників

/Files/images/батькам пятикласників.jpg

Рекомендації батькам щодо підвищення стресостійкості у підлітків

1. Обмежте перегляд дитиною телепередач та фільмів, особливо шкідливі фільми без слів.

2. Обмежте прослуховування рок-музики - вона порушує пропорцію внутрішнього ритму дитини.

3. Обмежте перебування дитини біля комп'ютера та в Інтернеті.

4. Не дозволяйте дитині дивитися і слухати те, що ви вважаєте, не є зразком для наслідування.

5. Щодня приділяйте увагу дитині. У ті хвилини, коли ви концентруєтеся на ній, вона розвивається, ви - її здоров'я, її харчування.

6. Щодня розмовляйте з дитиною, чітко вимовляючи слова, грамотно будуючи фрази, читайте і слухайте з ним класику.

7. Дотримуйтесь принцип ТАБУ-РЕТКИ. Переключення уваги дитини в більшості випадків діє безвідмовно. Не закріплюйте в свідомості дитини епізоди поганої поведінки: не заохочуйте тупання ногами і істерику частуванням.

8. Уважно ставтеся до вибору друзів дитини, не забувайте її наслідувальні якості. Коли дитина стає дорослішою обговорюйте з нею всі події, що відбуваються з нею. Давайте їм свою оцінку.

9. Привчайте дитину бачити в світі і погане, і хороше, але - переймати тільки хороше, при цьому дитина не повинна вважати себе краще за інших і повинна знати всі свої недоліки. Необхідно усвідомлення дитиною і виправлення нею неправильних вчинків. В таких умовах дитина збагачується досвідом самоаналізу і бачить, як важко виправляти навіть маленький недолік в собі, це робить її поблажливим до інших.

10. Навчіть дитину планувати. Дезорганізація може призвести до стресу. Наявність великої кількості планів одночасно часто призводить до плутанини, забудькуватості і почуттю, що незакінчені проекти висять над головою.

11. Розважайтеся разом з дитиною. Іноді необхідно втекти від життєвих проблем і розважитися. Знайдіть заняття, яке було б цікавим і приємним для вас і неї.

12. Будьте позитивною особистістю. Уникайте критикувати інших. Вчіться хвалити інших за ті речі, які вам в них подобаються. Зосередьтеся на позитивних якостях оточуючих.

13. Вчіться терпіти і прощати. Нетерпимість до інших призводить до фрустрації і гніву. Спробуйте дійсно зрозуміти, що відчувають інші люди, це допоможе вам прийняти їх.

14. Уникайте непотрібної конкуренції, в житті дуже багато ситуацій, коли ми не можемо уникнути конкуренції. Але занадто велике прагнення до вигравання в занадто багатьох сферах життя створює напругу і тривогу, робить людину зайво агресивним.

15. Регулярно робіть фізичні вправи та привчайте до них дитину. Медитація, аутогенне тренування і прогресивна релаксація допоможуть зняти емоційну напругу і втому.

Рекомендації батькам обдарованих дітей

1. Створіть безпечну психологічну атмосферу дитині в її пошуках, де вона могла б знайти розраду у разі своїх розчарувань і невдач.

2. Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте негативної оцінки творчих спроб дитини.

3. Будьте терпимі до несподіваних ідей, поважайте допитливість ідеї дитини. Намагай­тесь відповідати на всі запитання, навіть якщо вони вам здаються безглуздими.

4. Залишайте інколи дитину одну і дозволяйте їй, якщо вона бажає, самій займатися своїми справами. Надлишок опіки може обмежити творчість.

5. Допомагайте дитині формувати її систему цінностей, не обов'язково засновану на її системі поглядів, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з іншими ідеями та їх носіями.

6. Допомагайте дитині долати розчарування і сумніви, коли вона залишається сама в процесі не зрозумілого ровесникам творчого пошуку: нехай дитина збереже свій твор­чий імпульс.

7. Поясніть, що не на всі запитання дитини завжди можна відповісти однозначно. Для цього потрібен час, а з боку дитини — терпіння. Вона має навчитися жити в інтелекту­альному напруженні, не відкидаючи своїх ідей.

8. Допомагайте дитині цінувати в собі творчу особистість. Однак її поведінка не має ви­ходити за межі пристойного.

9. Допомагайте дитині глибше пізнати себе. Виявляйте симпатію до її перших спроб ви­разити таку ідею словами і зробити зрозумілою для оточення.

Рекомендації батькам щодо безпеки дітей в Інтернеті

1. Підвищуйте власну комп`ютерну та Інтернет-обізнаність;

2. Розміщуйте комп`ютери з Інтернет-з`єднанням поза межами кімнати вашої дитини;

3. Долучіться до дитини в соціальній мережі або попросіть близьких це зробити;

4. Поговоріть з дітьми про друзів, з якими вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь, як вони проводять дозвілля та чим захоплюються;

5. Цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють;

6. Вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації в мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль;

7. Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїми он-лайновими друзями без Вашого відома;

8. Попросіть дитину нікому не повідомляти свої особисті дані: вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи, місця та години роботи батьків;

9. Контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (музику, фільми, малюнки, ігри тощо);

10. Навчіть свою дитину відповідальному та етичному поводженні в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим, хуліганських дій;

11. Переконайтеся, що діти консультуються з Вами щодо будь-яких фінансових операцій, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;

12. Інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх і розвагах в Інтернеті;

13. Розмовляйте як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

10 фраз, які батьки мають викреслити з ужитку

1. «Я тебе не люблю». Ці слова травмують психіку дитини, провокують появу страхів, почуття непотрібності. Краще частіше кажіть, що ви любите дитину, навіть якщо вона погано себе веде і вередує.

2. «Я залишу тебе одну (одного)». Дитина це сприймає як «я нікому не потрібен», стає замкнутою і невпевненою у собі.

3. «Тебе забере чужий дядько (поліцейський. Бабай…)». У дитини зростає тривожність, вона починає всього боятися, знаходиться в постійному нервовому напруженні.

4. «Ти поганий(-а), ледачий (-а) і т.д.». Якщо часто вказувати на негатив, дитина повірить у це і почне вести себе відповідно. Правильніше сказали дитині, що вона вчинила недобре і так робити не треба.

5. «Дай краще сама все зроблю». Не довіряючи дитині самостійне здійснення справи, ви формуєте в неї почуття власної незграбності, невпевненості у своїх силах та знищуєте всяке бажання що-небудь робити.

6. «У мене немає часу». Дитині необхідна батьківська увага і усвідомлення, що її справи цікаві мамі і татові. Якщо тато з мамою постійно зайняті і не можуть приділити їй час, то вона буде шукати на стороні споріднені душі, віддаляючись від сім`ї, втягуючись в асоціальні компанії.

7. «Твій тато (мама) такий-сякий». Підрив авторитету одного з батьків приносить страждання дітям та неминуче призводить до втрати авторитету, поваги до іншого.

8. «З тебе не буде толку, нічого доброго не вийде». Це сильно принижує дитину, знищує віру в себе та свої сили.

9. «Не переживай через дурниці». Можливо, це для вас дурниця, а для вашої дитини зламана або втрачена іграшка – справжня трагедія.

10. «Інші діти молодці, вміють це, роблять те…». З одного боку, ви можете дати стимул дитині, а з іншого – знизити самооцінку, сприяти появі суперництва з іншою дитиною, яку ставите в приклад, і ревнощі, що мама і тато її не так вже і сильно люблять.

Кiлькiсть переглядiв: 761

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.