У закладі освіти визначена українська мова навчання.

Законодавство про мову в Україні

Конституція України (ст. 10)

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №2704-VIII від 25.04.2019

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №156/2018"Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України"

НАКАЗ МОН № 1033 від 29 липня 2019 року "Про впровадження нової редакції Українського правопису"

Рішення Конституційного Суду України від 14.12.1999 №10-рп/99 про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови)

Європейська хартія регіональних мов або мов меншин

Рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються обов’язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності

Правовий статус української мови сьогодні визначає Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року. У статті 10 Конституції записано: “Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. B Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом”.

Мовні відносини в Україні регулює також Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Мовне законодавство в ХЛ №113

З метою створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму, школою здійснюється відповідна організаційна робота.

У ліцеї вивчається питання мовного законодавства, забезпечується дотримання ведення документації, оформлення наочності, організація та проведення масових заходів, урочистостей. У ліцеї обладнано куточки державної символіки, виховується позитивне ставлення до державних символів України, формуються почуття поваги до них, стійкі навички свідомого дотримання почестей та правил поведінки щодо державних символів у повсякденному житті.

Проводиться робота щодо якісної підготовки та участі дітей у конкурсах, турнірах, олімпіадах з української мови та літератури.

Проводиться робота з педагогічним колективом щодо дотримання мовного режиму в школі відповідно до роз’яснень, викладених у Листі МОНУ від 01.02.2018 № 1/9-74 «Щодо застосування державної мови в освітній галузі» , а саме: «у робочий час у закладах формальної освіти (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти науково-педагогічними, педагогічними працівниками та іншим персоналом використовується державна мова.
Таким чином, у закладах освіти уроки, лекції, практичні та семінарські заняття та навчально-виховні заходи в рамках освітнього процесу повинні відбуватися українською мовою».


День рідної мови

/Files/images/День рідної мови 2023 1.jpg/Files/images/День рідної мови 2023 2.jpg


/Files/images/Рідна мова 1.jpg/Files/images/Рідна мова 2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 540

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.