"Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів"

Девіз бібліотеки:

"Професійно, якісно, швидко - найсвіжіша інформація"

/Files/images/DSC00126.JPG

Пєнкіна Елеонора Леонідівна - завідуюча бібліотекою

Шановні читачі!
Бібліотека відкрита для вас
з понеділка по п’ятницю
з 8.00 до 16.30

/Files/images/биб 1.jpeg Правила користування бібліотекою

1. Вибрані для читання книги тримай вдома не більше 30 днів, тому що їх хочуть прочитати ще багато твоїх товаришів.

2. Якщо в тебе змінилась адреса – повідомь про це бібліотекаря. А якщо тивід,їжджаєш з міста назовсім, то обов,язково поверни всі бібліотечні книжки.

3. Журнали або книги, які є в бібліотеці в одному примірнику, додому не видаються. Їх можна читати в читальному залі.

/Files/images/биб 6.jpegЯк треба читати книгу

1. При читанні уважно розглядай ілюстрації.

2. Дочитуй книгу до кінця, нічого не пропускай.

3. Зустрінеться незнайоме слово – пошукай його в кінці сторінки у примітках, або у словнику.

4. Навіть одне незрозуміле слово може привести до невірного розуміння прочитаного.

/Files/images/биб 4.jpegПравила гігієни і читання

1. Не можна читати при слабкому освітленні. Світло повинно зліва зверху.

2. Книгу треба тримати на відстані 30 см від очей.

3. Не можна читати лежачи.

4. Не читайте книгу під час їжі.

5. Через кожну годину треба давати відпочинок очам на 10 хвилин.

/Files/images/биб 3.jpegПравила поводження з книжкою

1. Беріть книги чистими руками.

2. Не перегинайте книжки, від цього випадають сторінки.

3. Не кладіть в книгу олівець, від цього вона рветься.

4. Не загинайте сторінки. Користуйтесь закладками.

5. Щоб книга чи підручник дольше служили Вам – обгорнить їх.

/Files/images/биб 5.jpegДля чого потрібні дитячі книжки

1. Книга розвиває нашу мову і збільшує словниковий запас. Вчить нас висловлювати свої думки і розуміти, що говорять і пишуть інші.

2. Книга розвиває наше мислення. З книг ми вчимося абстрактним поняттям, книги розширюють горизонти нашого внутрішнього світу.

3. Книга будить нашу уяву, вчить сприймати і творити образи.

4. Із книг ми дізнаємося про інші країни й інші способи життя, про природу, техніку, історію – про все-все, що цікаве, що є у світі.

5. Книга розвиває нашу здатність до співчуття. Ми вчимося свіппереживати іншим, боліти душею.

6. Книги надають нам сили і натхнення. Вони захоплюють і розважають. Вони примушують нас сміятися і плакати. Вони втішають і показують вихід із скрутного становища.

7. Книги ставлять важливі питання, над якими варто замислюватися.

8. Книга вчить нас етиці. Вона спонукає нас задумуватися про добро і зло.

9. Книга пояснює життя і допомагає нам побачити зв,язок з іншим.

10.Книги допомогають нам пізнати самих себе. Для почуття власної гідності важливо знати: інші люди думають, відчувають і реагують так, як і ми.

11.Книги скрашують самотність. Книгу можна взяти з собою будь-куди, їй не потрібна електромережа, нарешті, її можна безкоштовно одержати в бібліотеці.

12.Гарна дитяча книжка об,єднує покоління. Її можна читати в голос на радість і дорослим, і дітям.

13.Дитяча книга відкриває нам шлях до літератури – величезного світу на все життя. Нехай перша зустріч з книгою стане незабутньою подією.

14.Дитяча книга збагачує культуру країни. Над книгою працює багато людей: письменники, видавці, друкарі, рецензенти, книготорговці, бібліотекарі.

15.Дитяча книга – це важлива частина культурного експорту, яка не лише приносить кращі прибутки, а й підвищує її престиж за кордоном.